HOMOLOGACE BRP (06. 04. 2015)

Info importéra BCE s.r.o.

Upozornění pro zákazníky


  Při nákupu čtyřkolky či sněžného skútru u kteréhokoliv z našich autorizovaných servisů obdržíte vždy osvědčení o registraci vozidla tzv.velký technický průkaz.

  V případě, že svou čtyřkolku či sněžný skútr zakoupíte buď přímo v zahraničí anebo v ČR u některého ze „šedých dovozců“ , nejsme oprávněni vystavovat jakákoliv potvrzení či osvědčení pro STK či odbory dopravy. Můžeme Vám však ověřit, zda je stroj, který chcete koupit, skutečně homologován pro provoz v ČR. Stačí zaslat VIN stroje na adresu info@ctyrkolky-bce.cz, event. zavolat na telefonní číslo +420 267 315 730.

  Ačkoliv jsme oficiálním a výhradním distributorem Bombardier Recreational Products na území ČR pro výrobky Can-Am, Ski-Doo a Lynx, není v naší pravomoci pokrýt zárukou takto zakoupené stroje. Celosvětová záruka výrobce je jen „obchodním trikem“ neoficiálních dovozců.

  UPOZORŇUJEME naše zákazníky, že firma, která se prezentuje na webových stránkách nejlevnejsimotorky.cz, can-am.cz , brp.cz není zástupcem ani výrobce ani výhradního distributora pro ČR firmy BCE s.r.o. Firma Bombardier Recreational Products Inc. nezapůjčila nikomu v České republice právo na používání svých ochranných známek.

 

  V Česku lze svěřit přihlášení automobilu do provozu specializované firmě, nebo celý proces absolvovat sám. "Znamená to projít kontrolou emisí a takzvanou velkou (dovozovou) technickou kontrolou, která obsahuje i evidenční kontrolu. Pak dostanete protokol s přílohou, s nímž musíte na úřad, který vystaví technický průkaz. Máte-li k vozu takzvaný COC-list, (něco jako "rodný" list automobilu), pomocí kterého lze automobil přihlásit v libovolné členské zemi EU, není třeba velkou technickou prohlídku absolvovat, " přidává Mgr.Jakub Kovář, z firmy e-import, s.r.o, která se specializuje na dovoz automobilů ze zemí EU.

  To však platí jen v případě, že jsou v COC-listu uvedeny všechny potřebné údaje (technické parametry, výrobní číslo motoru, počet najetých kilometrů, stav opotřebení pneumatik, zda se jedná o koupi od prvního majitele). Proto je dobré se před začátkem přihlašování poradit s technikem stanice technické kontroly, a také na úřadě, kde majitel bude vůz přihlašovat, zda jeho COC tyto podmínky splňuje.